Menüü

Blogi

Tere tulemast VisitValgamaa blogisse!

VisitValgamaa blogi on loodud eesmärgiga tutvustada Valgamaa turismiettevõtjaid. Siit saab lugeda lahedaid lugusid ettevõtjate köögipoolelt ning tutvuda erinevate tegevustega.

Lood on kirja pannud Sander Silm  (www.mikromeedia.ee). 

Blogilugude valmimist on rahastatud Kagu-Eesti programmist.

Kohvik Johanna – väike prantsuse oaas Valga südalinnas

Valgas Vabaduse tänaval, otse linnaturu kõrval asub kohvik Johanna, mis on kui väike prantsuse oaas keset Valga linna saginat.

 

Fotod: Elin-Saskia Silm

Metsatu turismitalu - ideaalne aja mahavõtmise koht

Otepääst vaid pooleteise kilomeetri kaugusel peidab end laante ja kuplite vahel Metsatu turismitalu, mis meenutab oma rustikaalsuses pigem Jack Londonlikku maailma.

 

Fotod: Elin-Saskia Silm

Loodusturism.ee - Valgamaa loodusturismi vedur

Valgamaal Taagepera külas voolab Õhne jõgi laisalt Taagepera järve, et sealt vana veskipaisu tagant pääsedes edasi Lätimaa poole kulgeda. Otse järve vastas asub aga Kivimäe turismitalu, mille perepoeg Imre Arro on Valgamaa laiahaardelisemaid matkakorraldajaid.

  

Foto: Elin-Saskia Silm                                                                                                                             Foto: Imre Arro

Ugandi Resto – puhaste maitsete kants

Kiviviske kaugusel Otepää linnamäest, otse Otepää keskväljaku ääres asub Ugandi Resto, mida võib põhjusega nimetada puhaste maitsete kantsiks.

 

Fotod: Ugandi Resto

Pühajärve – restoran, mis loob elamusi

Mitte kaugel Otepää südalinnast, otse Pühajärve kaldal, kõrgub GMP Pühajärve restoran, mis lisaks imelisele järvevaatele pakub oma külastajatele ka võrratuid maitseelamusi.

 

Fotod: Elin-Saskia Silm

Restoran Lilli – väärikas toidupärl

Valga „Valge maja“ ehk Valga gümnaasiumi kõrval asuvas juugendstiilis majas tegutseb restoran Lilli, mis pakub oma külalistele klassikalist prantsuse kööki ning mõnusat ajahüpet möödunud sajandi 20-30ndatesse aastatesse.

 

Fotod: Elin-Saskia Silm

Murimäe veinitalu - Itaalia lummus Otepää küngaste vahel

Kui ma Murimäe veinitalu hoovis autost välja astun, tekib tunne, nagu poleks ma Otepääl Truuta külas, vaid kusagil sootuks soojemas kohas. Väljas valitseb tõeline leitsak ning kõigele lisaks kasvavad jõeorgu suunduvatel terassidel viinamarjad.

 

Fotod: Elin-Saskia Silm

Tilk Tõrva muudab ka pipratera magusaks

Kui laulusalm räägib suhkrutükist, mis muudab pipratera magusaks või vanasõna teab öelda, et tilk tõrva võib rikkuda meepoti, siis Tõrvas asuva kohviku Tilk Tõrva kohta võib öelda, et see on just see tilk tõrva, mis muudab iga pipratera magusaks.

 

Fotod: Elin-Saskia Silm

 

Wagenküll lossispaa - luksuslik nauding iidsete võlvkaarte all

Taagepera ehk saksakeelse nimega Wagenkülli lossist on võimatu mööda sõita. Juba kaugelt paistavad kätte kunagise mõisasüdame siiani imposantsed majandushooned ning lossipargi põlispuude vahelt paistab lossi firmamärk - süngelt võimas lossitorn. Siin see on - lossispaa Wagenküll, mis peidab oma iidsete võlvide all Lõuna-Eesti vaieldamatult üht luksuslikumat spaad.

 

Fotod: Elin-Saskia Silm

Otepää Golfiväljak – võimalus investeerida elukvaliteeti

Teadupärast pole tervist võimalik osta, kuid investeerida oma tervisesse on võimalik ja üheks selliseks võimaluseks on mängida golfi.

 

Fotod: Elin-Saskia Silm