Menüü
Valga kino
Tõrva kino

Tulevased sündmusedMulgimaa peremäng

27. juuni 2020 Kell 12:00 
kuni 05. september Kell 18:00
Helme kihelkond

Mulgimaa kogukonnad väljuvad  kriisist peremängu toel.

Laupäeval, 27. juunil stardib Mulgimaa Peremäng Tarvastu kihelkonnas. Suve jooksul, viiel erineval päeval, saavad mängijad osa Mulgimaa kihelkondade ettevõtlike perede, külaseltside ja ettevõtjate elust ja olust.

Mulgimaa Peremängu eestvedaja Jaanika Toome sõnul on tänavune Mulgimaa Peremäng eriline selle poolest, et igal kihelkonnal on päris oma mängupäev ja nii toimub see sel aastal lausa viiel erineval päeval. „Kõik huvilised saavad osaleda igas kihelkonnas toimuvates tegevustes, mida on sel aastal kokku enam kui 30,“ täpsustas Toome.

 

Rahvastikuminster Riina Solmani sõnul aitavad just sellised lõbusad peret ja koosolemist tähtsustavad üritused kaasa Eesti veel peresõbralikumaks kujunemisele. „Pere ja sõpradega koos aega veetes ning Eestimaa ilusate paikadega tutvudes tekivad uued südantsoojendavad mälestused, mis rõõmustavad veel pikki aastaid hiljemgi. Lastega koosveedetud aeg on väärtuslik, sest nad kasvavad ju liigagi ruttu suureks. Tore, et on eestvedajaid ja tegijaid, kes näevad perede ühistegevuses võitu ja väärtust,“ lisas Solman.

 

Tarvastu kihelkonna juht Aili Andersoni ütleb: „Tarvastu kihelkonna
mängupunktid on väga erineva sisu ja suunitlusega. Mõnnastes keskendutakse saunarituaalidele, toidule ja külaelule; Kitsi-Tamme talus saab naiskodukaitse abiga kogeda metsas toimetulekut, Pika talus ootavad lambad ja savitöö; Tarvastu käsitöökojas tuuakse esile käsitööpärand, Mustla Rahvamaja juures on Mulgimaa väiketootjate laat ning Suislepa veskis tutvuda Võrtsjärve kalastus ajalooga“.
 

Mulgi Kultuuri Instituudi juhataja Ave Grenberg sõnas, et kuigi kriis on meid kõiki
mõjutanud näitab mängu toimimine, kui tugev on mulgi vaim ja identiteet
piirkonnas. Loodan väga, et laupäeval algav mäng aitab kaasa  siseturismi arendamisele Mulgimaal.

Kõigil viiel mängupäeval jälgitakse viirusohuga seonduvaid soovitusi. Peamiselt toimuvad mängupunktide tegevused vabas õhus ja seda ka vihmase ilma korral.


Mulgimaa Peremäng on mulgi kultuuri ja piirkonda tutvustav sündmuste sari, mis
toimub tänavu kuuendat  korda. Tänavu toimub see viiel päeval: 27. juunil, 4. juulil, 1. augustil, 21. augustil ja 5. septembril. Mängupunktid ootavad mängijaid vahemikus 12:00-18:00.

Mulgimaa Peremängu  korraldab Viljandimaa Arenduskeskus koostöös Mulgimaa Arenduskoja, Mulgi Kultuuri Instituudi ja kohalike vabaühenduste ning ettevõtjatega.


Rohkem infot mängu kohta ja programmid leiab Viljandimaa Arenduskeskuse koduleht https://arenduskeskus.viljandimaa.ee/mangijale

Jooksev info Mulgimaa Peremängu facebookist: https://www.facebook.com/mulgimaaperemang/

Valga Turismiinfokeskus
Kesk 11, Valga
+372 766 1699

K - R 10 - 16
L - T  SULETUD!

Otepää Turismiinfokeskus
Lipuväljak 13, Otepää
+372 766 1200

T - R  10 - 16
L - E SULETUD!

Tõrva Turismiinfopunkt
Valga mnt 1, Tõrva
+372 766 1699

AJUTISELT SULETUD!

 

Valka turismiinfo büroo
Rigas 22, Valka Läti Vabariik
+371 6472 5522, +371 2544 6602

T - L 9 - 17
E, P -  SULETUD!